Regionalne Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa w Łodzi
URATUJ ŻYCIE ZOSTAŃ KRWIODAWCĄ
KAŻDA KROPLA NA WAGĘ ŻYCIA
Karta identyfikacyjna

Każdy Honorowy Dawca Krwi lub jej składników (np: osocza, płytek) może uzyskać plastikową kartę z grupą krwi, ważną jako dokument potwierdzający posiadaną grupę krwi w przypadku konieczności wykonania transfuzji krwi.

 

Plastikową kartę z wydrukowaną grupą krwi honorowy dawca krwi może otrzymać na wymienionych poniżej warunkach:
Całkowicie bezpłatnie, jeżeli w czasie kolejnych 3 lat – mężczyźni, lub 4 lat – kobiety, oddał/-ła krew, co najmniej 10 razy. Informację tę przekazuje osoba rejestrująca dawcę po sprawdzeniu liczby oddań w podanym okresie czasu.

Jeżeli w ciągu kolejnych 18 miesięcy krwiodawca przy kolejnych 3 oddaniach  otrzyma o jedną czekoladę mniej (łącznie odda 3 czekolady). Przy każdej oddanej czekoladzie krwiodawca ma wklejany do legitymacji znaczek (serduszko) Po uzbieraniu 3 znaczków dawca jest zapisywany na listę, na podstawie, której raz w tygodniu zgłaszane jest zapotrzebowanie na wydruk kart.

Jeżeli krwiodawca zechce otrzymać kartę wcześniej to, po co najmniej jednym oddaniu krwi, może otrzymać kartę odpłatnie w cenie 3 zł. Opłatę za kartę uiszcza się w kasie, po czym kasjerka zapisuje dawcę na listę, która raz w tygodniu jest przekazywana do wydruku kart. W przypadku dawców oddających krew w Punktach Pobrań opłatę z zapotrzebowaniem na kartę przesyła do RCKiK pracownik Punktu Pobrań.

Wydawanie kart na powyższych warunkach obowiązuje od 1 grudnia 2007 r.
Wydana karta z grupą krwi jest dokumentem poświadczonym przez uprawnionego serologa i należy ją nosić razem z dowodem osobistym.

Partnerzy:
Wspierają nas:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi
ul. Franciszkańska 17/25, 91-433 Łódź, tel. Centrala +48 42 61 61 400, tel./fax +48 42 61 61 499, e-mail: sekretariat@krwiodawstwo.pl
KRS: 0000022092, NIP: 7262292906, REGON: 00029483000000
Copyright (c)
Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/vhosts/krwiodawstwo.pl/httpdocs/stopka.php on line 77
2021 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi projekt i wykonanie: DAGSON MEDIA studio